Bezpieczeństwo EMS

Bezpieczeństwo EMS, które gwarantujemy jest dla nas priorytetem. Podczas treningu EMS nasze mięśnie są bezpośrednio stymulowane impulsami elektrycznymi. Pozwala to znacznie ograniczyć ryzyko związane z kontuzjami. Brak zewnętrznych obciążeń czyni trening EMS bezpiecznym dla ścięgien i stawów.

Do każdego Klienta mamy indywidualne podejście. Trening EMS rozpoczyna się szczegółowym wywiadem. Ułatwia to naszemu dobrze wyszkolonemu i doświadczonemu personelowi dobranie indywidualnego planu treningowego. Chętnie odpowiemy również na Państwa pytania. Następnie nasi trenerzy przygotowują sprzęt i pomagają Klientowi odpowiednio go nałożyć. Nasz zespół czuwa podczas każdego treningu i monitoruje Państwa postępy. W związku z czym bezpieczeństwo EMS jest bezdyskusyjne.

Gwarantujemy czystość i higienę. Dlatego też elektrody pokryte są antybakteryjną powłoką z mikro-włókien.

Metoda EMS jest całkowicie bezpieczna dla stawów, ponieważ nie obciąża ich dodatkowym, ciężkim sprzętem, takim jak, np. ważąca kilkadziesiąt kilogramów sztanga. Ponadto, trening EMS z założenia polega na wykonywaniu podstawowych, prostych ćwiczeń znanych każdemu.
Ćwiczenia nie obciążają niepotrzebnie kręgosłupa. Wręcz, dzięki specjalistycznemu sprzętowi, stabilizują go wzmacniając mięśnie wokół niego. Co z kolei gwarantuje tym samym bezpieczeństwo i komfort treningu.

EMS często wykorzystuje się w rehabilitacji po to, aby szybciej powrócić do pełnego zdrowia i aktywności fizycznej. Trening EMS odbudowuje mięśnie, redukuje odleżynowe bóle mięśniowe oraz zwiększa krążenie krwi. Co ważne, EMS nie obciąża dodatkowo osłabionego organizmu.