EMS

EMS

Co to jest EMS?

EMS – Electrical Muscle Stimulation – jest metodą elektrostymulacji mięśni. Jest bezpieczna, zbadana klinicznie, bezinwazyjna i niefarmakologiczna. Liczne badania naukowe udowadniają, że elektrostymulacja mięśni jest najefektywniejszą metodą treningową, rehabilitacyjną oraz ogólnorozwojową w XXI wieku

EMS

Efektywność EMS

Efektywność metody EMS jest niezaprzeczalna. Już 20 minutowy trening EMS odpowiada 60-90 minutowej sesji treningowej w tradycyjnej siłowni! Dlatego też wystarczą tylko 2 treningi EMS w tygodniu, aby cieszyć się efektami trzy razy szybciej  niż przy standardowych formach treningu. W związku z czym prędzej osiągniesz założone cele.

Agnieszka Kaczor SpeedFit Toruń

CO TO JEST EMS?

EMS – Electrical Muscle Stimulation – jest metodą elektrostymulacji mięśni. Jest bezpieczna, zbadana klinicznie, bezinwazyjna i niefarmakologiczna. Liczne badania naukowe udowadniają, że elektrostymulacja mięśni jest najefektywniejszą metodą treningową, rehabilitacyjną oraz ogólnorozwojową w XXI wieku.

Agnieszka Kaczor SpeedFit Toruń

REDUKCJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ

Trening EMS to jedna z najskuteczniejszych metod treningowych pozwalająca zrzucić zbędne kilogramy. Dzięki temu, że elektrostymulacja działa praktycznie na całe ciało, zapotrzebowanie na energię podczas tego rodzaju wysiłku jest ogromne. Jedna intensywna sesja treningowa EMS pozwoli na spalenie aż od 500 do 1200 kalorii. I to w zaledwie 20 minut.

Agnieszka Kaczor SpeedFit Toruń

EFEKTYWNOŚĆ EMS

Efektywność metody EMS jest niezaprzeczalna. Już 20 minutowy trening EMS odpowiada 60-90 minutowej sesji treningowej w tradycyjnej siłowni! Dlatego też wystarczą tylko 2 treningi EMS w tygodniu, aby cieszyć się efektami trzy razy szybciej  niż przy standardowych formach treningu. W związku z czym prędzej osiągniesz założone cele.

Agnieszka Kaczor SpeedFit Toruń

BEZPIECZEŃSTWO EMS

Bezpieczeństwo EMS, które gwarantujemy jest dla nas priorytetem. Podczas treningu EMS nasze mięśnie są bezpośrednio stymulowane impulsami elektrycznymi. Pozwala to znacznie ograniczyć ryzyko związane z kontuzjami. Brak zewnętrznych obciążeń czyni trening EMS bezpiecznym dla ścięgien i stawów.

Agnieszka Kaczor SpeedFit Toruń

CZAS

Kiedy jednoczesne angażujemy wszystkie największe partie mięśniowe skracamy czas treningu do 20 minut! To idealne rozwiązanie dla zabieganych, zapracowanych ludzi, którzy mimo natłoku obowiązków nie chcą rezygnować ze zdrowego trybu życia. Po co spędzać parę godzin w siłowni kiedy można się umówić na szybki, bezpieczny i indywidualny trening z trenerem.

Agnieszka Kaczor SpeedFit Toruń

Ćwiczenie w domu

Często w przypływie motywacji i chęci do zmian kupujemy sprzęt sportowy… bo zaczniemy regularnie ćwiczyć w domu! Szybko okazuje się jednak, że repertuar ćwiczeń wyczerpał się już na drugim treningu. Krzysztof nadchodzi z pomocą i prezentuje wszystkim tym, którzy jeszcze nie zdecydowali się na współpracę z trenerem (do czego gorąco namawiamy!) świetne ćwiczenie na górną połowę ciała.

Kup teraz konsultacje lub trening

TRENUJ ZE SPEEDFIT

FAQ

CO TO JEST EMS?
EMS to zastosowanie impulsów elektrycznych o niskiej częstotliwości podczas wykonywania ćwiczeń fizycznych. Dzięki specjalnemu kostiumowi z wbudowanymi elektrodami impulsy elektryczne docierają do głębokich partii mięśni znacznie podnosząc efektywność ćwiczeń. Aż 12 największych partii mięśniowych angażowanych jest jednocześnie, co pozwala skrócić czas treningu do 20 minut.
DLA KOGO?
Metoda EMS jest idealna dla każdego kto ceni sobie czas i zdrowy tryb życia. Moc i częstotliwość impulsów ustawiane są indywidualnie dla każdego ćwiczącego. Rodzaj ćwiczeń oraz intensywność treningu również dostosowujemy do klienta. EMS jest odpowiedni zarówno dla początkujących, wracających do aktywność fizycznej po kontuzjach, fitnessowych zapaleńców, a nawet dla profesjonalnych sportowców.
JAK PRZEBIEGA TRENING EMS?
Ćwiczący zakłada na siebie bawełnianą bieliznę (do nabycia w SpeedFit) – koszulkę z rękawami min. do łokci oraz spodenki do min.  kolan. Na to zakładany jest specjalny kostium, wcześniej zwilżony wodą dla lepszego przewodzenia impulsów elektrycznych. Trening rozpoczyna się 5 minutową rozgrzewką, po czym następuje część zasadnicza – rodzaj i intensywność ćwiczeń dobieramy indywidualnie do potrzeb i możliwość klienta. Końcowym elementem sesji jest 5 minutowy masaż całego ciała ( również przy użyciu elektrostymulacji), mający na celu rozluźnienie mięśni oraz szybszą ich regenerację.
JAKIE SĄ PRZECIWWSKAZANIA DO TRENINGU EMS?
Trening EMS jest bardzo bezpieczną formą treningu. Impulsy elektryczne generowane przez urządzenie mają identyczną częstotliwość jak impulsy wysyłane bez przerwy przez ludzki mózg! Jednak, jak w każdym sporcie, tak i tutaj istnieje lista przeciwwskazań do korzystania z treningu EMS. Należą do nich:
 • rozrusznik serca
 • choroby serca (arytmia, zawał)
 • choroby układu nerwowego (padaczka)
 • nadciśnienie
 • zaburzenia krążenia tętniczego
 • cukrzyca
 • miażdżyca w stopniu zaawansowanym
 • metalowe implanty (endoprotezy stawów, zębów)
 • bóle niewiadomego pochodzenia
 • gorączka
 • stany zapalne
 • ostre zakażenia bakteryjne i wirusowe
 • zmiany nowotworowe
 • ciąża
Speedfit Toruń Facebook Speedfit Toruń Instagram